HALKİM FLEX DERZ DOLGU MALZEMESİ

Ürünlerimiz

HALKİM FLEX DERZ DOLGU MALZEMESİ

UYGULANACAK ALANLAR: Zengin renk seçeneği ile kullanıma hazır bir üründür. Kullanılacak alana göre özellikler taşır. Çimento esaslı polimer katkısı sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Seramik, fayans doğal taş mermer granit seramik vb. kaplama malzemelerinin uygulanmasında kullanılır.

ZEMİN HAZIRLANMASI: Homojen bir renk ve kurum sağlayabilmek için derz uygulamasından önce, derz boşlukları arasında bulunabilecek; çimento, toz, talaş vb artıkları ince bir çubuk kullanılarak, fırça ile temizlenebilir. Zemin ve duvarlarda uygulama öncesinde derz boşlukları nemlendirilir.

HARCIN HAZIRLANIŞI: HALKİM DERZ DOLGU MALZEMELERİ 0-6mm, derzler için .% 35-45, 4-20 mm derzleri için %25-35 oranında suyun içerisine kuru toz olarak yavaşça dökülerek, toprak ve toz kalmayacak şekilde macun macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Karıştırma için karıştırıcı  mikser kullanılması önerilir. Karıştırılan harç olgunlaşması için minimum 10 dakika dinlenmeye bırakılır. Dinlendirilen harç tekrar karıştırılarak  uygulanmaya başlanır.

UYGULAMA: Macun kıvamına getirilmiş derz dolgu malzemesi, sert kauçuk uçlu çek pas veya sert kauçuk tabanlı derz yayma malası ile derz boşlukları özenle doldurulur. Boşlukların iyice doldurulabilmesi için paralel ve çapraz hareketle çekilmelidir. Harcın yüzey üzerindeki fazlalığını, nemlendirilmiş süpürge uçlu spatula ile sıyrılıp ortam sıcaklığına göre 15-30 dk bekletildikten sonra nemli bir sünger ile silinerek, yüzeyde kalan derz tabası temizlenir.